Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

  • Witam w gajówce!

    Wszystkim odwiedzającym gajówkę, serdecznie dziękuję za uwagi i komentarze - ale nie odpowiadam za ich treści. Radość to wielka widzieć bezsilną wściekłość twoich wrogów i wiedzieć, że nic nie mogą ci zrobić. Jeśli chcesz pomóc... Zajrzyj też na "Fantazje kulinarne". Polak ma poglądy, ale nie wie skąd, dlaczego właśnie takie i po co je pokazuje.
    Modlitwa za żydów
    Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.
    Święta Teresa z Aville
    „Przeklęta taka wierność, która posuwa się aż do sprzeniewierzenia się prawu Bożemu! Jest to przewrotny obyczaj świata” (Księga życia). Bł. Jan Paweł II
    Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm (Moguncja, 17.11.1980) Papież Franciszek
    - Wierzę w Boga. Nie w katolickiego Boga. http://www.ibtimes.com - Bóg nie jest magikiem z czarodziejską pałeczką. http://www.independent.co.uk Katolickie szkoły wolne od modernizmu: Sklep: Cerkiew w Polsce: Kościół grekokatolicki:
  • Administrator

  • Strony blogu



  • Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (wyrok sądowy z 26 września 2005, sygn. III C 1225, orzeczony w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak).

  • Maj 2023
    Pon W Śr Czw Pt S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
  • Radio

    Posłuchaj śpiewu ptaków - Birdsong Radio
  • Flickr Photos

  • Statystyki

    • 110 700 704 hits
  • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


    Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
    Antoni Słonimski, poeta żydowski

    Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
    Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

    Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
    Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
    Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
    Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
  • Kategorie

  • Archiwum artykułów

  • Kanały RSS na FeedBucket

    Artykuły
    Komentarze
    Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

  • Wyszukiwarka artykułów

  • Najnowsze komentarze

    Krzysztof M's awatarKrzysztof M o Ruś Kijowska, Ruś Moskiewska.…
    jasiek z toronto's awatarjasiek z toronto o Żydzi chcą władać światem popr…
    Marek's awatarMarek o Izraelizacja armii amerykański…
    nowacki nowack's awatarnowacki nowack o Czy Karol Świerczewski był pij…
    YN1's awatarYN1 o Pokój i bezpieczeństwo – czy…
    Okadwa's awatarOkadwa o Kochasz głaskać koty, nawet te…
    Okadwa's awatarOkadwa o Ćwiczymy „postawę służebną”
    Światowid's awatarŚwiatowid o Ćwiczymy „postawę służebną”
    Okadwa's awatarOkadwa o Żydzi chcą władać światem popr…
    Ale dlaczego?'s awatarAle dlaczego? o Pierwszy komputer starożytnych…
    Światowid's awatarŚwiatowid o Ćwiczymy „postawę służebną”
    Światowid's awatarŚwiatowid o Ćwiczymy „postawę służebną”
    Boydar's awatarBoydar o Żydzi chcą władać światem popr…
    nowacki nowack's awatarnowacki nowack o Ćwiczymy „postawę służebną”
    Boydar's awatarBoydar o Wolne tematy (29 – …
  • Najnowsze artykuły

  • Najpopularniejsze wpisy

  • Wprowadź swój adres email

    Dołącz do 746 innych subskrybentów

Zdziczenie, czyli Polska…

Posted by Marucha w dniu 2023-05-09 (Wtorek)

9 maja 2023 r. godziny przedpołudniowe. Zerknę, pomyślałam co tam w cywilizowanej Polsce dziś nowego. Z trzech wiodących stacji TV jedyną, którą jestem jeszcze w stanie od czasu do czasu strawić jest Polsat News.

No i co widzę/słyszę. Kamery Polsat News zainstalowane przed Cmentarzem Mauzoleum Żołnierzy Armii Czerwonej w Warszawie. Pan prowadzący pasmo przedpołudniowe wietrzy sensację. W skrócie (parafrazując), są ukraińscy i polscy aktywiści, jest event, będzie się działo. I dobrze. Ma się dziać. Nie będzie ruski …

Podjeżdża Ambasador Federacji Rosyjskiej, na pasku pojawia się napis; PROWOKACJA KREMLA. Zaczyna się „impreza”, pan prowadzący w przysłowiowym siódmym niebie. Dalej nie wiem, bo w dbałości o własne zdrowie psychiczne użyłam pilota by pana zgasić.

Uporządkujmy:

– Jest w Warszawie cmentarz Mauzoleum żołnierzy Armii Czerwonej? – jest.
– Żołnierze ci zginęli na polskiej ziemi z rąk niemieckich faszystów? – zginęli z rąk niemieckich faszystów.
– Niemieccy faszyści mieli za cel eksterminację (zaraz po Żydach) narodu polskiego? – mieli taki cel i rozkaz realizowali.
– Żołnierze Armii Czerwonej, ci, których groby w tym miejscu, zginęli by wygonić niemieckich zbrodniarzy z Polski? – zginęli w walce o to by bandziora Niemca z Polski wygnać.
– Jest w Polsce Ustawa o grobach i cmentarzach wojennych? – jest taka Ustawa, a w niej Art. 2. Groby wojenne bez względu na narodowość i wyznanie osób, w nich pochowanych, oraz formacje, do których osoby te należały, mają być pielęgnowane i otaczane należnym tym miejscom szacunkiem i powagą.
– Jest w Polsce Ambasada Federacji Rosyjskiej? – jest.
– Polska zerwała stosunki dyplomatyczne z Federacją Rosyjską? – nie.
– Obowiązuje Polskę KONWENCJA WIEDEŃSKA O STOSUNKACH DYPLOMATYCZNYCH? – obowiązuje.

W dniach 8-9 maja Cała Europa, czy tylko Rosja, obchodzi Dzień Zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem, celebrując Dzień zakończenia II Wojny Światowej? Zwycięstwo nad faszyzmem i Dzień zakończenia II Wojny Światowej obchodzi cała Europa.

– Czy w krajach Europy ich władze uniemożliwiają, bądź pozwalają motłochowi uniemożliwiać członkom rosyjskich misji dyplomatycznych oddawać hołd Żołnierzom Armii Czerwonej poległym w walce z niemieckim faszyzmem? – nie, kraje Europy nie uniemożliwiają, przeciwnie zabezpieczają dyplomatów przed ewentualnym agresywnym motłochem.

Czy Polska misja dyplomatyczna akredytowana w Federacji Rosyjskiej napotyka na trudności w czasie odwiedzin na Cmentarzu Wojennym w Katyniu? Nie. Delegacja z Ambasady RP w Moskwie na czele z ambasadorem Krzysztofem Krajewskim bez przeszkód odwiedziła w niedalekiej przeszłości, tj. 10 kwietnia 2023 Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu.

– Czy Polska to kraj prawa i ludzi cywilizowanych? … Wątpię!

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz
https://myslpolska.info

Komentarze 33 to “Zdziczenie, czyli Polska…”

  1. Tadeusz's awatar

    Tadeusz said

    Akt bezwarunkowej kapitulacji Trzeciej Rzeszy został podpisany dwa razy. Po raz pierwszy – 7 maja 1945 roku we francuskim Reims, w kwaterze generała Dwighta Eisenhowera. Koniec działań wojennych wyznaczono na godzinę 23.01 w dniu 8 maja. Prezydent Stanów Zjednoczonych Harry Truman i premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill ogłosili jednocześnie 8 maja jako V-E Day, czyli Victory in Europe Day.
    Józef Stalin nie uznał niemieckiej kapitulacji z 7 maja. Ze względów politycznych alianci zgodzili się, aby Niemcy podpisali akt kapitulacji jeszcze raz. Nastąpiło to 8 maja w radzieckiej kwaterze głównej w Karlshorst pod Berlinem. Dokument został podpisany przez niemieckiego feldmarszałka Wilhelma Keitla. Podpisy pod aktem kapitulacji złożyli także: admirał Hans-Georg Friedeburg i dowódca Luftwaffe, generał Hans-Juergen Stumpff.
    Kapitulację przyjął radziecki marszałek Georgij Żukow. Była wówczas godzina 22.16 czasu środkowoeuropejskiego, ale zgodnie z czasem moskiewskim było już po północy, czyli 9 maja, i tę datę Stalin uznał za Dzień Zwycięstwa. Rosjanie do dziś obchodzą rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej właśnie 9 maja. Nie wiem czy wszyscy zwrócili uwagę na drobny fakcik. Już wtedy podpisywali separatystyczny pokój z hitlerowskimi Niemcami pomijając rzeczywistego zwycięzcę w II wojnie światowej. Wojsko Polskie uczestniczyło również w paradzie zwycięstwa w Moskwie, natomiast Brytyjczycy odmówili w londyńskiej paradzie uczestniczenia w niej Polakom.

  2. Val's awatar

    Val said

    Zdziczenie rzadzacych

  3. nieszczep's awatar

    nieszczep said

    Tu nawet nie ma co porządkować! A tak swoją drogą przypomniało mi się powiedzenie, że „jak burdel nie przynosi korzyści, to należy zmienić k…y a nie firanki”. Pasuje tu jak ulał

  4. Boydar's awatar

    Boydar said

    nie zdobędzie się twierdzy bez agentów wewnątrz

    a to jest tysiącletnie ponure gmaszysko, a załoga też niekiepska i ma wszystko do stracenia

    więc metody muszą być niekonwencjonalne

  5. Asgard's awatar

    Asgard said

    Też obejrzałam relację z tego wydarzenia i byłam zażenowana. Na szczęście to nie Polacy byli tymi, którzy uniemożliwiali rosyjskiemu ambasadorowi złożenie kwiatów na cmentarzu poległych żołnierzy rosyjskich. Miało to jednak miejsce w Polsce więc nas Polaków to obciąża.
    W cywilizowanym społeczeństwie szanuje się takie miejsca jak kościoły i cmentarze.
    Każdy niezależnie od narodowości ma prawo złożyć kwiaty czy zapalić znicze na grobach rodaków.
    Rozumiem negatywne nastawienie niektórych ludzi (zwłaszcza Ukraińców) do Rosji w obecnej sytuacji ale cmentarze nie są odpowiednimi miejscami do manifestowania przekonań politycznych.

  6. AntyAntyProPro's awatar

    AntyAntyProPro said

    Nie ma dnia, aby policja nie obrzygała swojego munduru, najwiecej rzygowin zostawiła na mundurach po kowidzie, i teraz maja takie obrzygane prawo do pilnowania bezprawia, bo to daje policjantom $$$

  7. Czesio i muchy's awatar

    Czesio i muchy said

    Nie zapominajmy kto jest kim w Polsce. Kto ma jakie korzenie. Władza nasza to banderowskie beznapletkowcy . Zawsze będą robić pod siebie , przeciwko nam Polakom.

  8. N's awatar

    N said

    Policja… .
    Każdy widzi.
    Polska?
    Każdy widzi.

  9. karlik's awatar

    karlik said

    „Akt bezwarunkowej kapitulacji Trzeciej Rzeszy został podpisany dwa razy.”

    – Akt bezwarunkowej kapitulacji Trzeciej Rzeszy nie został podpisany ani razu.

    1. „My niżej podpisani, działając z upoważnienia Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych”

    Czyli nie mieli upoważnienia rządu II Rzeszy.

    – co zostało oczywiście zauważone i napisane

    „Niniejszy akt kapitulacji nie będzie obowiązywał, i zostanie zastąpiony przez, ogólny dokument kapitulacji nałożony przez, lub w imieniu Narodów Zjednoczonych w stosunku do Niemiec i niemieckich sił zbrojnych jako całości.”

    Oczywiście dla Polski i Polaków nie ma to żadnego znaczenia, bo Polska nie ogłosiła stanu wojny z Niemcami i nie potrzebowała ogłaszać zakończenia wojny.

    z pozdrowieniem

    „AKT KAPITULACJI

    My niżej podpisani, działając z upoważnienia Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych, niniejszym bezwarunkowo poddajemy przed Najwyższym Dowództwem Alianckich Sił Ekspedycyjnych i jednocześnie przed Najwyższym Dowództwem Armii Czerwonej wszystkie siły na lądzie, morzu i powietrzu, które pozostają w dniu dzisiejszym pod niemiecką kontrolą.
    Naczelne Dowództwo Niemieckich Sił Zbrojnych natychmiast wyda rozkazy niemieckim władzom wojskowym, wodnym, powietrznym i wszystkim siłom pod niemiecką kontrolą zaprzestania aktywnych działań o godzinie 23:01 czasu środkowoeuropejskiego 8 maja i pozostania na pozycjach zajmowanych w tym czasie. Żaden statek, jednostka pływająca ani też statek powietrzny nie zostanie zatopiony, ani też nie zostaną dokonane żadne uszkodzenia w ich kadłubach, maszynach lub wyposażeniu, ani też w jakichkolwiek urządzeniach, wyposażeniu, aparatach i wszelkich środkach technicznych służących ogólnie do prowadzenia wojny.
    Naczelne Dowództwo Niemieckich Sił Zbrojnych natychmiast wyda odpowiednim dowódcom, i zapewni przekazywanie wszelkich innych rozkazów wydanych przez Najwyższe Dowództwo Alianckich Sił Ekspedycyjnych i przez Najwyższe Dowództwo Armii Czerwonej.
    Niniejszy akt kapitulacji nie będzie obowiązywał, i zostanie zastąpiony przez, ogólny dokument kapitulacji nałożony przez, lub w imieniu Narodów Zjednoczonych w stosunku do Niemiec i niemieckich sił zbrojnych jako całości.
    W przypadku, jeżeli Naczelne Dowództwo Niemieckich Sił Zbrojnych lub też jakiekolwiek siły pod jego kontrolą będą działać w sprzeczności z niniejszym Aktem Kapitulacji, Najwyższe Dowództwo Alianckich Sił Ekspedycyjnych i Najwyższe Dowództwo Armii Czerwonej podejmą działania karne bądź takie, jakie uznają za stosowne.
    Niniejszy Akt został sporządzony w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Tylko wersje angielska i rosyjska są autorytatywne.

    Podpisano 8 maja 1945 r. w Berlinie.

    W imieniu Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych

    Von Friedeburg, Keitel, Stumpff

    W obecności:

    W imieniu Najwyższego Dowództwa Armii Czerwonej

    Marszałek Związku Radzieckiego

    G. Żukow

    W imieniu Najwyższego Dowództwa Alianckich Sił Ekspedycyjnych

    Marszałek Lotnictwa

    Tedder

    W podpisaniu uczestniczyli także jako świadkowie:

    Generał Dowodzący Strategicznymi Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych

    Spaaz

    Generał Dowódca Pierwszej Armii Francuskiej

    F. de Lattre-Tassigny „

  10. Argus Wolf's awatar

    Argus Wolf said

    Ale i tak mamy – nieznaczny co prawda, ale jednak – awans cywilizacyjny. Nie dopuszczono do zamachu na ambasadora (o!). A swoją drogą – czy do tępych ukraińskich łbów tych „uchodźców” nie przyszła myśl, że na zablokowanym przez nich cmentarzu leżą również Ukraińcy i rosyjski przedstawiciel także im oddałby hołd?

  11. mam 78 lat i nie wiem co mam o tym mysleć .Do jakiego stadium podłości i naszego postepowania
    doprowadzilismy nasz naród .Gdzie są prawdziwi Polacy,Warszawiacy ktorych II WŚ
    szczególnie doświadczyła .Jak ja mam to wytłumaczyć moim wnukom.Pytań jest wiele ,ale dzieje się z nami tu w Polsce coś niebywałego ?? .

  12. JADAM's awatar

    JADAM said

    Ad 11 – Sz.P.
    Kogo nasz Dobry BÓG chce pokarać , to najsamprzód
    mu r o z u m odbiera.
    Na razie jesteśmy na etapie Chińskiej Republiki Ludowej z
    czasów Mao Tse Tunga ( i bandy czworga ).
    …………….
    Nie wiadomo ( a raczej wiadomo ) kiedy nastąpi zmiana na
    powrót do właściwej drogi PRAWA RZYMSKIEGO , KODEKSU
    HAMMURABIEGO , czy Boskiego Prawa Miłości Boga i Bliżniego .

  13. matirani's awatar

    matirani said

    Nie zdziczenie tylko efekt propagandy antyrosysjkiej oplacanej przez zydowska Korporatokracje i bezkarnosci prawnej wynikajacej z korupcji systemu prawnego. A artykul to Babskie gadanie oparte na uczuciach, czyli wynik marksitowskiego wychowania i wyksztalcenia. Przyklad braku logiki i pomyslunku.
    Przy okazji… Czarna Ksiega Komunizmu – przejecie wladzy przez Sowietów ( Zydokomune ) lata 1944 1956 to od pól miliona do miliona ofiar. Zamordowanych Polaków, Rodaków. Ok, nic wspólnego z Rosja Putina, ale tak bylo.

  14. Olo's awatar

    Olo said

    Poliniacy chcą wojny, to powinni ja dostać w trybie ekstra. Ktoś musi parszywe robactwo wytępić, żeby Polacy nie brudzili sobie rąk i duszy.

  15. Niana's awatar

    Niana said

    Do 13
    Olo – podoba mi sie to, co napisałeś.

    Wracając do głównego problemu zawartego w tym artykule … No cóż. „Żaden pieniądz nie śmierdzi” – mogli powiedzieć sobie uczestnicy tej prymitywnej i po części ohydnej prowokacji. Kim są te pajace? Skąd przybyli? Kto ich wychował na ćwoków i nieuków? – Nie wiem.

    Stojący twarzą w twarz z ambasadorem Rosji, brodacz, cham, przypominający mi obwiesia, to klasyczny przykład awanturnika -tumana skończonego!

    Przypomnijmy, ambasador chciał złożyć kwiaty i oddać hołd poległym w II wojnie światowej żołnierzom Armii Czerwonej. Armii Czerwonej powtarzam! W tej Do tej armii wstąpili ochotnicy ze wszystkich republik socjalistycznych b. Związku Radzieckiego, a więc oprócz Rosjan (z Rosyjskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej), byli tam także żołnierze z Republik (wymienię tylko republiki części europejskiej b. ZSRR) : litewskiej, estońskiej, łotewskiej, białoruskiej i … z Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Tak, żołnierzami Armii Czerwonej byli w tamtej wojnie także Ukraińcy!

    Ambasador im wszystkim chciał oddać cześć i chwałę, ale idioci-nieuki, intelektualne zera, prostacy, ćwoki prymitywne – uznają, że w Armii Czerwonej służyli (ha ! ha! ha!) … wyłącznie Rosjanie. Durnie!!!!!!

    Niech ćwoki poczytają sobie (choć raz w życiu niech coś poczytają), o tzw. Wojnie zimowej (1939-1940) pomiędzy ZSRR a Finlandią.

    Stalin (Gruzin) na mocy tajnego protokołu dołączonego du paktu Ribbentrop-Mołotow, zaatakował właśnie Finlandię, która miała sie stać częścią Związku Radzieckiego. Ta wojna trwała, jak jej nazwa wskazuje, w okresie zimowym, od 30 listopada 1939 roku do 13 marca 1940 roku (105 dni).

    Żołnierzami Armii Czerwonej, którzy brali udział w tym bezsensownym przedsięwzięciu, byli żołnierze z … Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej lub jak kto woli Ukraińcy. Stalin ich widocznie nie cierpiał, Byli oni źle wyposażeni (prawie letnie mundury), ginęli tam i od kul i zamarzali na tęgim mrozie jeden po drugim.

    Ogólny bilans (wg Wiki) po stronie Finów – 29 tys. zabitych, po stronie drugiej – 126 875 zabitych i zaginionych.

    Być może i tym żołnierzom ambasador Rosji w (zbrukanej przez III RP) Polsce chciał oddać honory …

    Niestety, opłacone ćwoki nie pozwoliły!

  16. Dang's awatar

    Dang said

    Na to pochyłe ruskie drzewo nawet najbardziej kaleka koza skoczy. Lub jak mawiał „klasyk” – słabych biją.

  17. AlexSailor's awatar

    AlexSailor said

    Nasuwa się proste i oczywiste pytanie: Po co ambasador Rosji pojechał na cmentarz wiedząc co go tam spotka i jaka zadyma jest szykowana.
    Po prostu mógł zostać w ambasadzie, a jak już koniecznie, to kwiaty mógł złożyć 10 maja np. o 6 rano.
    Ambasador był ostrzegany przez „polski” MSZ, że będzie zadyma i zalecają odpuszczenie sobie.
    Przy czym zapewnili, że dostanie ochronę (jak się okazało bardzo dziwną).
    Tak więc jeszcze raz – Po Co?

    Po pierwsze materiał zostanie pokazany oczadziałym na punkcie II WŚ Rosjanom, jak to w Polsce Polacy nienawidzą Rosjan i
    są niewdzięczni za „wyzwolenie”.

    To samo, które nie byłoby potrzebne, gdyby ZSRR nie napadł na Polskę bez wypowiedzenia wojny, ze złamaniem paktu o nieagresji,
    wspólnie i w porozumieniu z Hitlerem, dokonując przy tym przeróżnych zbrodni i mordów, o których mało kto pamięta.
    Ba, „wyzwolenie” dotyczyło tylko połowy Polski, bo drugą ZSRR zagarnął dla siebie, a polskich żołnierzy AK i innych formacji
    wyzwalających Lwów, Wilno, i współdziałających z Armią Czerwoną zniszczył.
    To jest oficerów najczęściej wymordował, a żołnierzy wysłał na wczasy klimatyczne, ewentualnie wcielił do LWP,
    które w 100% kontrolował.

    Zatem Po co?
    Chyba tylko, żeby nastawiać Rosjan negatywnie i budzić nienawiść do Polski i Polaków na użytek wewnętrzny.
    No i jeszcze może zgodnie z układem z I Sra Lem, w celu synchronizacji polityki historycznej tegoż z rosyjską.
    To jest czynienia z Polski i Polaków odpowiedzialnych za II WŚ, sojuszników Niemiec i winnych „holo”.
    Bo tak to zostanie odebrane na Tajwanie, w Boliwii, czy Kamerunie.
    A także w Stanach i u młodych na Zachodzie, bo starsi to jeszcze pamiętają cokolwiek.

    Chyba ambasador nie myślał, że polska policja rozgoni pałami demonstrantów.
    No i nie sądzę, że ambasada złoży do polskich władz protest za profanację
    cmentarza przez demonstrację polityczną uniemożliwiającą jego normalne funkcjonowanie.

  18. Jabo's awatar

    Jabo said

    Panie Dang, jak ktoś powiedział, w prawdzie nie klasyk, ujadanie ratlerka jest irytujące. Krzywdy nie zrobi, ale nogawkę spodni upaskudzi. Dać mu kopa, wstyd ludzi, ale w końcu nie ma wyjścia i trzeba pogadać właścicielem zza oceanu. Gdy to nie pomoże, kop w zadek ratlerka wydaje się jedynym wyjściem. Oby nie, bo gdy ratlerkowi puszczą zwieracze ze strachu, smród dotknie nas wszystkich.

  19. gnago's awatar

    gnago said

    Winnych obić dobrze kijem szefów policji puścić dwukrotnie po ścieżce zdrowia złożonej z funkcjonariuszy asystującej tej chucpie

  20. NICK's awatar

    NICK said

    Zabić.

  21. Boydar's awatar

    Boydar said

    „… po co ambasador Rosji pojechał na cmentarz wiedząc co go tam spotka …”

    bo jest AMBASADOREM IMPERIUM i Człowiekiem, a nie dupkiem który kuca przed motłochem

  22. AlexSailor's awatar

    AlexSailor said

    @Boydar

    Ambasador, dyplomata, jeśli coś robi, to by coś osiągnąć.
    Co chciał i osiągnął ambasador Rosji?
    Poza tym, może sobie być ambasadorem imperium cesarza Palpetaina nawet,
    i nie ma to nic do rzeczy.
    Tym bardziej, że imperium skompromitowało się woją na Ukrainie,
    która jak na razie jest wtopą bezprecedensową (Finlandia w NATO,
    zero postepów na froncie, itp.), a którą z uporem maniaka
    imperium okresla jako operację specjalną.

    Ja nie znajduję żadnych innych celów wczorajszej wizyty na cmentarzu, jak te,
    które wyżej podałem, że się nasuwają.

    Poszedł tam, żeby napluto mu w twarz i przy okazji państwu, które reprezentuje?
    Jaja sobie Pan robi z rosyjskiej dyplomacji.
    Ba, mógł przezcież dyplomatycznie zachorować.

    Zatem po co?

    —————
    Paskudny komentarz.
    Admin

  23. NICK's awatar

    NICK said

    Jak byłem młody.
    Siostra Babci mi powiedziała.
    Zostań księdzem lub dyplomatą.
    To były takie czasy jak za Sasa.
    Cała wieś.
    Nażarła się i NAPIŁA.
    Motłoch otumaniony poszedł do i trwa.

    Jutro w biedronce będzie promocja.
    Idziem się bić.
    W biedronce.

  24. NICK's awatar

    NICK said

    Ambasador ruski.
    Oblany farbą czerwoną.
    Przez.
    Pozostał na miejscu.
    Podziwiam ambasadora ruskiego.
    Choćby wrogiego.
    Napisałem dyplo-matycznie.

  25. ad .22 Alex – pewnie ,mógł przecież przeprosic za 09.05.1945 .

  26. Jabo's awatar

    Jabo said

    Szanowny Alexie Żeglarzu, nie wiem po jakich akwenach Pan żegluje i być może nie ma to dla Pana znaczenia, ale ja, jako Polak i mieszkaniec Polski jestem zadowolony ze sposobu jaki Rosja prowadzi specjalną operację na Ukrainie. Dzięki sługom Ukrainy w rządzie, nazywanym nie wiedzieć czemu polskim, ponoszę koszty materialne, ale na razie nic poza tym. Według Pana konflikt na Ukrainie to porażka Rosji, wolno Panu. Ja jednak po słowach jakie padły po spotkaniu Putina i Xi Jinpinga w Moskwie, że świat jest w okresie największych zmian od stu lat, to co się dzieje na Ukrainie jest dla Rosji ważne, ale nie najważniejsze. Nie tam decydują się losy Rosji , jak i całego świata.

  27. Dang's awatar

    Dang said

    Ad.22
    Złożenie wieńca na cmentarzu żołnierzy radzieckich było obowiązkiem rosyjskiego ambasadora. Jeżeli coś zastanawia to jedynie to, dlaczego ten ambasador jeszcze w Polsce przebywa? Najwyraźniej Kreml liczy na poprawę relacji z Zachodem, co dla mnie jest kolejnym dowodem jego naiwności. Ale jak wiemy, Rosji „rozumem się nie da pojąć”.
    Wojna na Ukrainie w pełni zasługuje na miano dziwnej wojny, choćby dlatego że niewiele jest w historii przypadków, żeby jakiś kraj atakował inny kraj siłami trzy-czterokrotnie mniej licznymi.
    Prigożin znowu narzeka na obstrukcję ze strony rosyjskiego ministerstwa nieudanych wojskowych operacji. Wygląda na to, jakby dla Szojgu upokorzenie Prigożina było ważniejsze aniżeli pokonanie Ukraińców w Bachmucie. Ale to też oznacza, że dla moskiewskiej elity zakończenie tej wojny nawet na warunkach Zachodu jest ważniejsze od celów strategicznych, jakie Rosjanie stawiali przed sobą na początku tej dziwnej wojny. To również oznacza, że pisanie o Rosyjskim Imperium ma sens, ale stosując jedynie cudzysłów. Najwyraźniej moskiewska elita się już z tym faktem pogodziła. A Zachód i tak będzie „dorzynał tę watahę”.

  28. Czaruś's awatar

    Czaruś said

    ad. 23/ … do Biedronki P. Nick? Tam ukraińskie jaja sprzedają, nie warto tam kupować!!! ;-)))

  29. Boydar's awatar

    Boydar said

    gdy cele Rosji się wkrótce okażą („co chciał i osiągnął ambasador Rosji”) to nie tylko niektórym ręce i spodnie opadną

  30. NICK's awatar

    NICK said

    Nie skupiajmy się.
    Na jajach.

    Zaniedługo będą butelki.
    Trzy i pięciojajeczne, tak zwane.
    Będzie to mikst roślin i wielu dodatków.
    To dopiero jajecznica!
    A kura?
    Jak się gdzieś uchowa – złotodajka.
    To są jaja a gdzie rosół i pomidorowa?
    Bywaj Czaruś. 🙂 .

  31. tras's awatar

    tras said

    a ja uważam, że najcelniejszy komentarzem są słowa wtedy generała a potem marszałka Żukowa:
    We liberated Europe from fascism, but they will never forgive us for it
    czyli
    uwolniliśmy Europę od faszyzmu, ale oni nigdy nam tego nie wybaczą

  32. NICK's awatar

    NICK said

    Tras.
    Mniej więcej tak.
    Jakaś rewolucja.
    Nocnych marzeń polucja.
    Chore to wszystko… .

  33. SKW's awatar

    SKW said

    re 17 22
    Pan AlexSailor dostaje pierdolca na hasło Rosja.

Sorry, the comment form is closed at this time.