• Pievienot komentāru
  • Drukāt
  • Zefiirs,
    15-11-2021

Vakar ar sacencībām Valensijas trasē, Spānijā noslēdzās MotoGP 2021. Kur 2021 MotoGP čempiontitulu ieguva Fabio Kvartararo, bet Valentīno Rosi aizvadīja savas pēdējās sacīkstes karjerā.

Pēdējais MotoGP posms noslēdzās "Ducati" zīmē. Par līderi kļuva Frančesko Banjaja (“Ducati Lenovo”), kurš izcīnīja uzvaru. Tālāk sekoja Horhe Martins (“Pramac”),trijnieku noslēdza uzvarētāja komandas biedrs Džeks Millers.Tālāk sekoja pērnā gada čempions Hoans Mirs (“Suzuki Ecstar”) un 2021. gada MotoGP čempions Fabio Kvartararo finišēja kā piektais.

Pirms pēdējā posma Valensijā “MotoGP” klasē jau bija skaidrs – čempiontituls jau iepriekš bija garantēts Fabio Kvartararo (“Monster Energy Yamaha”). 22 gadus vecajam Kvartarato šī bija trešā sezona "MotoGP", iepriekš kopvērtējumā ieņemot piekto un astoto vietu.

Tomēr visu uzmanība bija pievērsta motošosejas leģendai- Valentīno Rosi. Rosi svētdien izcīnīja desmito vietu, pēc finiša itāli sveica viņa sāncenši, bet vēlāk Rosi veica goda apli, kuru pavadīja uguņošana par godu motošosejas leģendai. Rosi šis bija karjeras pēdējās sacensībās. Valentīno Rosi, 7 kārtējais MotoGP čempions, noslēdza karjeru 42 gadu vecumā, aizvadot 432 sacīkstes, 89 uzvaras ar 199 goda pjedestāliem.